top of page

AĞIR TOPLAR

IMG_7976.jpg

Doç. Dr. Günder Varinlioğlu

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nde, doktorasını University of Pennsylvania, Art and Archaeology of the Mediterranean World Programı’nda tamamladı. Ardından Dumbarton Oaks’ta (Harvard University) Bizans mimarlığı ve arkeolojisi uzmanı olarak çalıştı. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde öğretim üyesidir. 2002’den beri Silifke’de arkeolojik yüzey araştırmaları yürütmektedir.

2010'dan beri de Boğsak Arkeolojik Yüzey Araştırması'nın proje başkanıdır.

Prof. Dr. Ender Varinlioğlu

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde Felsefe Bölümü’nü bitirdi. Aynı kurumda önce Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde, ardından Klasik Arkeoloji Bölümü’nde öğretim üyesi oldu. Selçuk Üniversitesi Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Eski Çağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü’nden emekli oldu. Akademik çalışmalarına Antik Yunan Edebiyatı’ndan çeviriler ile başlayarak, Karya bölgesi ağırlıklı olmak üzere Antik Yunan epigrafisi ile devam etti.

Boğsak Arkeolojik Yüzey Araştırması’nın kurucuları arasındadır ve başından beri kesintisiz biçimde ekip üyesidir.

WhatsApp Image 2021-08-14 at 15_edited.jpg
20190727_104623_edited_edited.jpg

Prof. Dr. Nicholas K. Rauh

Wesleyan University Tarih bölümünde lisansını, Unversity of North Carolina at Chapel Hill'de Antik Çağ Tarihi üzerine yüksek lisans ve doktora derecelerini tamamlamıştır. Unversity of North Carolina at Chapel Hill, Trinity College ve Purdue University'de öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Halen Purdue University Classics bölümünde öğretim üyesidir.

2015 yılından beri Boğsak Arkeolojik Yüzey Araştırması ekip üyesidir.

Doç. Dr. Mine Esmer

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Anabilim Dalı Restorasyon Programı’ndan yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Plato Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Programı’nda çalıştı. Artık Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde öğretim üyesi ve 2022 yılından itibaren aynı üniversitenin Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölüm Başkanıdır.

2014’ten beri Boğsak Arkeolojik Yüzey Araştırması'ndadır.

IMG_4992_edited.png
IMG_1129_edited_edited.jpg

Dr. Öğretim Üyesi Michael Jones

Lisans eğitimini Boston University Arkeoloji bölümünde, yüksek lisans ve doktora derecelerini Texas A&M University Nautical Archaeology Programında tamamladı. Türkiye, ABD ve Portekiz'de çeşitli arkeoloji projelerine katıldı. Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü'nde öğretim üyesidir.

2016'dan beri de Boğsak Arkeolojik Yüzey Araştırması'nda denizcilik arkeoloğu olarak çalışmaktadır.

bottom of page